sobota, 11 października 2014

Refleksje po



W tym szkoleniu nauczyłam się, że można uczyć i uczyć się w ten sposób. Jest to pierwszy tego typu kurs, w jakim brałam udział. Oczywiście wcześniej ukończyłam kilka kursów e-learningowych, ale to było coś całkiem innego. To tak jakby mieć prywatnego trenera, który zawsze pomoże i wytłumaczy wątpliwości.

 Zrozumiałem, że ćwiczenie czyni mistrza. Poznałam kilka ciekawych aplikacji, ale muszę doskonalić umiejętność posługiwania się nimi, aby móc spokojnie korzystać z nich na lekcjach.

Przypomniałem sobie, że jeśli przygotowuję lekcję z elementami zależnymi od łącza internetowego, to zawsze powinnam mieć w zanadrzu rozwiązanie do użycia w razie braku połączenia.

Zaskoczyły mnie dwie rzeczy:
- okazało się, że sporo już umiem,
-  czas mija szybko, kiedy robi się ciekawe rzeczy.
Bohaterowie "Quo vadis" H. Sienkiewicza
autor: Jagoda Majos-Dalecka
Danse macabre - materiały ikonograficzne

czwartek, 9 października 2014

Dzień trzeci

Trzeci dzień tikowego warsztatu. Mam nadzieję na ciekawe zajęcia. Bardzo mnie interesuje program do robienia filmów. Mam do zmontowania materiał z Dnia Chłopca w mojej klasie.  Gotowy film chcę wstawić na stronę klasy. :D

sobota, 4 października 2014

Refleksji słów kilka

Internet to jednak świetna rzecz, a obecne szkolenie ma w sobie coś niepowtarzalnego. Przekonuje, że można tak uczyć i uczyć się.
Otrzymałam sporą dawkę wiedzy umiejętności (do przećwiczenia) W tej chwili najbardziej jestem zadowolono z informacji o wstawianiu filmów na bloga oraz kilkunastu linków do ciekawych stron.

Baśnie polskie "Złota kaczka"

Nowoczesne, filmowe wersje klasycznych baśni

Baśnie są ponadczasowe. Dlaczego tak twierdzę? Spójrzcie sami, ile powstaje nowych wersji baśni znanych prababciom. Jednym z seriali wykorzystujących znane motywy baśniowe jest "Once upon a time" stacji ABC.

Baśnie wczoraj i dziś


Batik Agaty Gruber to jedna z wielu ilustracji do baśni, którą ostatnio czytaliśmy. Pamiętacie? "Święto Ptaków" ze strony Magazyn Kultury Popularnej Esensja. Teraz czas na lekturę baśniowej klasyki, bo Hans Christian Andersen to mistrz nad mistrzami.  Zajrzyjcie do Wolnych Lektur i przeczytajcie jeden z utworów.
Wchodzę do świata TIKów, a że pamięć już nie ta, więc  zakładam blog.